Nowoczesny sprzęt

Nasz ośrodek dysponuje najnowocześniejszym sprzętem rehabilitacyjnym i medycznym, w pełni dostosowanym do pracy z osobami z niepełnosprawnością narządów ruchu.

URZĄDZENIE INDIBA ACTIV

TERAPIA PRZYSPIESZAJĄCA MECHANIZMY REGENERACJI TKANEK

INDIBA Activ Therapy stała się obecnie podstawową metodą leczenia wszelkich dolegliwości i urazów mięśniowo-szkieletowych. Jest to metoda polegająca na doprowadzaniu do tkanek oraz komórek termicznego i nietermicznego prądu za pomocą elektrod. Technologia medyczna oparta na falach radiowych o częstotliwości 448 kHz daje znakomite rezultaty, takie jak: szybsze zdrowienie tkanek, redukcja bólu, szybki powrót do aktywności. Działanie technologii wraz z umiejętnościami manualnymi terapeutów wyzwalają wewnętrzne zdolności organizmu do odbudowy (regeneracji) zniszczonych komórek i tkanek.

PLATFORMA GAMMA

OCENA I TRENING RÓWNOWAGI I CHODU

Platforma dynamograficzna GAMMA służy do oceny i treningu równowagi, chodu i czynności dynamicznych. Umożliwia zarówno testowanie, jak i trening pacjentów neurologicznych i ortopedycznych. Zapewnia profesjonalny trening sportowców oraz pacjentów z zaburzeniami równowagi i koordynacji ciała. Jej dodatkowym atutem jest możliwość dowolnego ustawienia płyt względem siebie – pozwala to trenowanie sportowców w określonej, ściśle związanej z ich dyscypliną sportową pozycji. Dzięki bazie pacjentów możliwe jest prowadzenie rzetelnego rejestru postępów w rehabilitacji. Oprogramowanie VAST.REHAB to pionierski i wysoce zaawansowany system do kompleksowego prowadzenia, wspomagania i dokumentowania procesu rehabilitacji ruchowej z audio-wizualnym biofeedbackiem w rzeczywistości wirtualnej. Ćwiczenia ruchowe i poznawcze przypominają gry komputerowe, dzięki czemu uzyskuje się bardzo dobry efekt motywacyjny.

PLATFORMA BALANSOWA SIGMA

URZĄDZENIE DO TRENINGU RÓWNOWAGI I PRIOPERCEPCJI

Platforma została wyposażona w niezależny system oceny kąta wychylenia przy użyciu specjalistycznego czujnika rejestrującego każdą zmianę pozycji urządzenia. Dzięki tym właściwościom SIGMA jest szczególnie użyteczna w rehabilitacji pourazowej, pooperacyjnej, ortopedycznej i neurologicznej. Urządzenie znajduje zastosowanie również w rehabilitacji sportowej, reumatologii oraz geriatrii. SIGMA jest częścią koncepcji ACX.rehab wykorzystującej oprogramowanie, które uświadamia pacjentom wyzwania, przed którymi stoją, oraz postęp, jaki poczynili w rehabilitacji, co zwiększa ich motywację. Efektem ćwiczeń jest poprawa zmysłu równowagi, stabilności tułowia, stabilizacji stawów poprzez reedukację proprioceptywną oraz koordynacji mięśniowej.

KEISER FUNCTIONAL TRAINER

REHABILITACJA I TRENING CAŁEGO CIAŁA

Functional Trainer to wielofunkcyjna maszyna do kompletnego treningu ciała. Może być używana do setek różnych ćwiczeń, od rehabilitacji po aplikacje sportowe i wyczynowe, jest jedną z najbardziej wszechstronnych maszyn linkowych. Możliwość trenowania z dowolną prędkością sprawia, że jest to urządzenie do wielu różnych zastosowań. Maszyny Functional Trainer używane są przez najlepsze zawodowe kluby piłkarskie oraz inne kadry sportowe na całym świecie. Urządzenie to wykorzystuje system oporu pneumatycznego, dzięki któremu unilateralna i bilateralna praca każdej grupy mięśni jest bezpieczna pod każdym kątem, z dowolnym oporem i przy każdej prędkości w całym zakresie ruchu. Opór jest zawsze stały, bez względu na prędkość ćwiczenia. Dzięki wykorzystaniu mocy Keisera – technologii oporu pneumatycznego, można bezpiecznie zwiększyć moc wraz ze wzrostem prędkości. Pozwala to na intensywne treningi funkcjonalne z zerowym wahaniem obciążenia mięśni, tkanki łącznej i stawów.