Kierowniczka zespołu fizjoterapeutów w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu. Pracuje również jako asystent naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Ergonomii i Fizjologii Wysiłku Fizycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyła wiele kursów oraz praktyk zawodowych w kraju i za granicą.

Specjalizuję się w pracy z osobami po amputacjach oraz pacjentami, którzy doznali urazów ortopedycznych lub kontuzji sportowych. Prowadzi indywidualną ocenę diagnostyczną, terapię manualną oraz treningi rehabilitacyjne. Zawsze stara się dobrać najlepsze metody, aby osiągnąć zamierzony cel. Dba o to, aby efekty ciężkiej pracy były widoczne dla jej podopiecznych i przynosiły im satysfakcję.

W wolnych chwilach biega, dlatego chętnie pracuje z pacjentami, którzy lubią tę formę ruchu.

dr Agnieszka Wnuk-Scardaccione

Koordynator Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, fizjoterapeuta oraz dyplomowany podolog. Absolwent licznych szkoleń i kursów, podczas których poszerza swoją wiedzę w zakresie fizjoterapii, protetyki oraz podologii ortopedycznej.

Specjalizuje się w diagnostyce i terapii oraz zaopatrzeniu ortopedycznym schorzeń kończyny dolnej – w tym stopy, stawu skokowo–goleniowego oraz stopy cukrzycowej. Pacjentom po amputacji oferuje treningi rehabilitacyjne oraz naukę i analizę chodu z użyciem protezy. Tematyka ta jest mu szczególnie bliska, gdyż sam w dzieciństwie uległ wypadkowi, w wyniku którego stracił nogę i od lat porusza się na protezie. Prowadzi wykłady i szkolenia na temat opieki, usprawniania, protezowania i zaopatrzenia ortopedycznego osób po amputacjach.

Sławomir Szczupacki

Absolwentka studiów magisterskich w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dotychczasowe doświadczenie zdobywała, pracując z pacjentami po różnego rodzaju operacjach, urazach ortopedycznych i sportowych. Regularne kursy i szkolenia motywują ją do pogłębiania swojej wiedzy.

Osobom po amputacjach proponuje zarówno terapię manualną, diagnostykę w ujęciu osteopatycznym, jak i trening rehabilitacyjny. Swoim podopiecznym pomaga uporać się z bólem, który nie pozwala im w pełni funkcjonować.

Swoje sportowe doświadczenie wykorzystuje podczas treningów stabilizujących i wzmacniających.

Małgorzata Domańska

Absolwent Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Specjalizuje się w treningach indywidualnych oraz masażach. W swojej pracy wykorzystuje elementy terapii manualnej oraz treningu personalnego.

Uśmiech i zadowolenie pacjentów są dla niego największą motywacją do poszerzania wiedzy na kursach i szkoleniach zawodowych.

Damian Cukierda

Studiowała pielęgniarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, a obecnie kończy specjalizację podologiczną w Akademii Podologii w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie, gdzie zajmowała się pacjentami z problemami stopy cukrzycowej, odleżynami, ranami i owrzodzeniami podudzi.

Doskonali swoje umiejętności podczas specjalistycznych kursów w zakresie leczenia ran oraz sprawowania opieki nad pacjentami ze stopą cukrzycową. Jej pasją jest podologia medyczna, dermatologia oraz diabetologia. W swojej pracy na pierwszym miejscu stawia poprawę komfortu i jakości życia pacjentów ze schorzeniami stóp.

Julita Szczepanik-Malik

Ukończyła studia magisterskie w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i kontynuowała naukę na studiach podyplomowych z przygotowania motorycznego w grach zespołowych na AWF w Katowicach. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. współpracując ze sportowcami klubu rugby – Juvenia Kraków.

Specjalizuje się w fizjoterapii urazów przeciążeniowych i sportowych (zarówno w stanie ostrym jak i przewlekłym), stanów pooperacyjnych narządu ruchu oraz problemów bólowych kręgosłupa. W swojej pracy wykorzystuje elementy terapii manualnej, terapii mięśniowo-powięziowej, masażu tkanek głebokich i techniki suchego igłowania. Uwielbia górskie wycieczki, jazdę na rolkach i układanie puzzli. Jest miłośniczką dobrego jedzenia i największą fanka swojego brata koszykarza.

Barbara Koperska

Absolwentka studiów magisterskich w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a obecnie doktorantka uczelni na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Ukończyła kurs diagnostyki oraz postępowania rehabilitacyjnego po urazach stawu kolanowego, masażu tkanek głębokich w ujęciu klinicznym, terapii blizn oraz szkolenie w zakresie doboru i wykonywania indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy w krakowskich szpitalach na oddziałach urazowo-ortopedycznych, chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz chirurgii naczyń i angiologii, gdzie otaczała opieką rehabilitacyjną m.in. pacjentów po zabiegach amputacji. Prowadzi treningi rehabilitacyjne oraz terapię manualną.

Prywatnie interesuje się tańcami latynoamerykańskimi, nauką języków obcych oraz strategicznymi grami planszowymi.

Małgorzata Jekiełek

Absolwent Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, uczestnik wielu szkoleń fizjoterapeutycznych. Dla pacjentów Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu prowadzi treningi indywidualne oraz terapię manualną w systemie szkoły niemieckiej, podczas której wykorzystuje elementy masażu funkcyjnego, powięziowego, sportowego, głębokiego i klasycznego.

Praca z osobami po amputacjach daje mu dużo satysfakcji, a uśmiech zadowolonego pacjenta jest najlepszą nagrodą. Od dziecka pasjonuje się pływaniem, dlatego jest instruktorem Polskiego Związku Pływackiego i prowadzi lekcje na basenie.

Jego kolejnym sportowym celem jest ukończenie zawodów triathlonowych.

Jakub Okruch

Prezes Fundacji Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, specjalistka w dziedzinie zarządzania projektami finansowanymi z funduszy unijnych oraz ze środków krajowych. Jest absolwentką chemii i zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła również studia podyplomowe w obszarze integracji europejskiej w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w instytucjach wdrażających programy unijne oraz w organizacjach pozarządowych. Jest koordynatorką projektów dofinansowanych ze środków m.in. PO FIO, PFRON, ASOS, EOG, Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy oraz State Street Foundation. Posiada certyfikaty zarządzania projektami – Prince2 Foundation oraz Prince 2 Practictioner.

Uwielbia czytać książki, jeździć na rowerze i podróżować.

Anna Orzechowska – Prezes Fundacji Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Centrum Rehabilitacji zajmuje stanowisko koordynatora działań administracyjnych, odpowiada również za przygotowywanie harmonogramów turnusów rehabilitacyjnych dla osób po amputacjach, które odbywają się w Centrum Rehabilitacji. Pełni także funkcję asystentki ds. projektów realizowanych przez Fundację Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu. Każdego pacjenta wita uśmiechem i pozytywnym nastawieniem.

Uwielbia piesze wędrówki, w czasie wolnym oddaję się swojej pasji, którą jest fotografia

Paulina Wrześniak

Magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami ortopedycznymi zarówno po zabiegach jak i z przewlekłym bólem.
Swoją wiedzę z zakresu terapii manualnej oraz biomechaniki zdobywa na licznych szkoleniach zawodowych.

Pracę z pacjentem rozpoczyna od wywiadu i szczegółowej analizy ruchu a w leczeniu wykorzystuje terapię manualną, techniki mięśniowo-powięziowe, suche igłowanie oraz taping. Oprócz rehabilitacji prowadzi zajęcia ze zdrowego kręgosłupa oraz pilates.

Karolina Świątek

Magister fizjoterapii, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich, suchego igłowania i osteopatycznej terapii narządów trzewnych.

Specjalizuje się w leczeniu schorzeń ortopedycznych, zespołów bólowych i urazów narządu ruchu. W swojej pracy najbardziej ceni sobie kontakt z drugim człowiekiem a największą nagrodą za wykonaną pracę jest uśmiech wyleczonego pacjenta.

Prywatnie miłośnik gór, kolarstwa, kina, muzyki i wędkarstwa.

Jakub Maks