Zabiegi

Zabiegi rehabilitacyjne w Krakowie dostępne w naszej ofercie

Chcesz rozpocząć zajęcia z rehabilitantem lub fizjoterapeutą, ale nie wiesz, jaki zabieg wybrać? Zastanawiasz się, jak przygotować się do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty? – Sprawdź krótką charakterystykę każdego zabiegu.

Terapia manualna

  • pierwsza wizyta (50-55 min ), koszt: 120 zł.
  • Na pierwszym spotkaniu zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad na temat dolegliwości pacjenta oraz historii dotychczasowego leczenia (więcej informacji w zakładce „Jak przygotować się do pierwszej wizyty”). Zabieg rehabilitacyjny rozpoczyna się od testów funkcjonalnych do oceny aktualnego problemu pacjenta. Zadaniem tej wizyty jest możliwość zaplanowania procesu terapeutycznego, który odpowiadać będzie w pełni oczekiwaniom pacjenta.
  • Każdą terapię prowadzimy według wcześniej ustalonego indywidualnego planu terapeutycznego. Dobór metod i technik zależ od fizjoterapeuty. Różnorodność umiejętności, którymi dysponują terapeuci pozwala udzielić profesjonalnej pomocy i zmaksymalizować efekty terapii. Etapem, który kończy każde zajęcia jest zadanie domowe, przygotowane dla każdego pacjenta, aby utrzymać efekt terapii.
  • Terapia indywidualna (40-50min), koszt: 100 zł – wizyta terapeutyczna, która polega na dokładnym zebraniu wywiadu, badaniu klinicznym i dopasowaniu odpowiednich metod i ćwiczeń do samodzielnej pracy pacjenta. Kolejne wizyty mają charakter kontroli efektów i modyfikacji zaleceń w miarę poprawiającego się stanu funkcjonalnego pacjenta.

Trening rehabilitacyjny (30- 60 minut)

 • Koszt pojedynczego treningu: 50 zł (grupa do 5 osób); pakiet 5 wejść na trening: 200 zł.
 • Część ta jest integralna z ostatnim etapem wizyty fizjoterapeutycznej. Zabieg rehabilitacyjny został zaplanowany tak, aby utrwalić efekt pracy manualnej, jednak może być również osobną jednostką pracy z pacjentem. W trakcie zajęć pacjent, pod czujnym okiem specjalisty, ma możliwość doskonalenia ćwiczeń stabilizacyjnych, wzmacniających czy uelastyczniających układ mięśniowo-powięziowy.

Fizykoterapia

 • Koszt: 20 zł za zabieg.
 • Pacjentom oferujemy również uzupełniające zabiegi z zakresu fizykoterapii (TENS, ultradźwięki, elektrostymulację, fonoforezę, elektroterapię). Dawka i rodzaj zabiegu fizykoterapeutycznego są indywidualnie dla każdego pacjenta, tak aby optymalnie wykorzystać ich działanie lecznicze.

Masaż

 • całościowy (60 min), koszt: 100 zł / częściowy (30 min), koszt: 60 zł.
 • Masaż jest nieocenioną metodą w pracy z bólem, wspomaga terapię i regenerację, idealnie redukuje zmęczenie mięśni i stawów, wycisza i odpręża. Jest bezpieczną, nieinwazyjną i przede wszystkim przyjemną formą terapii. Do wyboru pacjenci mają masaż na wybraną część ciała (np. odcinek szyjny kręgosłupa) lub całościowy.

Taping

 • Koszt: 20 zł.
 • Taping to zajęcia z fizjoterapeutą, które stanowią skuteczne rozwiązanie w uzupełnieniu terapii problemów stawowych i mięśniowych. Bazuje na kinezjologii i zdolnościach organizmu do samoleczenia. Oddziałuje na mięśnie, powięź, stawy, układ limfatyczny i nerwowy. Działanie kinesiotapingu polega na zmniejszeniu bólu mięśni i stawów, usuwaniu obrzęków limfatycznych, wspomaganiu pracy mięśni oraz korygowaniu niewłaściwej pozycji stawu.

Trening wzmacniający

 • Koszt: 40 zł za zajęcia.
 • Trening w konwencji obwodowej. Trening wzmacniający to zajęcia polecane wszystkim, którzy potrzebują wzmocnienia mięśni i zwiększenia siły, bez wykonywania wielu ruchów. Jest odpowiedni także dla rekonwalescentów, którzy powracają do zdrowia po unieruchomieniu. Ta forma aktywności zalecana jest osobom starszym, a także tym, którzy nie mogą wykonywać ćwiczeń wymagających większej sprawności fizycznej.