Przejdź do treści

Bezpłatna rehabilitacja po amputacji 2023 – przyjmujemy wnioski!

amputacja ćwiczenia

W 2023 r. kontynuujemy w naszym Centrum projekt kompleksowej opieki rehabilitacyjnej dla pacjentów po amputacji. Dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON udział jest bezpłatny. Dla uczestników przewidziano zajęcia rehabilitacyjne w naszym ośrodku, a także spotkania z psychologiem, dietetykiem czy doradcą zawodowym.

Nasz nowy program pod nazwą „Znowu w biegu – powrót do samodzielności po amputacji kończyny” ma na celu umożliwienie jego uczestnikom powrotu do niezależnego funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym. Pozwoli na to dedykowana, dostosowana do indywidualnych potrzeb, kompleksowa rehabilitacja i opieka specjalistów.

W ubiegłym roku beneficjenci skorzystali z 310 h konsultacji psychologicznych, 161 h terapii manualnej, 107 h konsultacji dietetycznych, 142 h nauki chodu o protezie, 23 h przygotowania kikuta do oprotezowania, 185 h treningów rehabilitacyjnych oraz 50 h doradztwa zawodowego. Zapraszamy kolejne chętne osoby po amputacji do składania wniosków o kompleksowe wsparcie!

Rehabilitacja oraz pozostałe elementy projektu przeprowadzane w naszym ośrodku są dla uczestników bezpłatne. Oferujemy wsparcie ambulatoryjne (dla osób z Krakowa) oraz tygodniowe turnusy rehabilitacyjne (możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania na noclegi oraz wyżywienie). 

Uczestnikami projektu mogą być osoby po amputacji kończyny z całej Polski. Nabór beneficjentów ma charakter otwarty i będzie prowadzony aż do zakończenia projektu w 2024 r. 

Projekt został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Regulamin projektu dostępny jest tutaj:

Zapraszamy do udziału!

pfron
Oceń ten wpis!
[Łącznie: 0 Średnia: 0]