Przejdź do treści

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób po amputacji

pomoc po amputacji online

Z przyjemnością informujemy, że jako Fundacja Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu od grudnia 2020 r. prowadzimy nieodpłatną terapię dla osób po amputacji kończyny. W ramach projektu, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, oferujemy bezpłatne konsultacje psychologiczne, które odbywać się będą w bezpiecznej formie online.

Projekt przeznaczony jest dla osób z całej Polski, które przeszły zabieg odjęcia kończyny i są zainteresowane skorzystaniem z pomocy psychologa. Każdy pacjent, który zostanie prawidłowo zakwalifikowany do programu, odbędzie 10 godzinnych spotkań z psychologiem.

Jak skorzystać z bezpłatnej pomocy?

By zgłosić się do projektu, należy umówić się na pierwszą konsultację psychologiczną telefonicznie pod numerem telefonu ośrodka Znowu w Biegu: 609 915 005 lub mailowo: centrum@znowuwbiegu.pl. Do zapisania pacjenta na bezpłatne konsultacje psychologiczne wymagane jest podanie: imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz adresu e-mail. Kolejne spotkania można umawiać indywidualnie z psychologiem po zrealizowaniu pierwszej konsultacji.

Aby wziąć udział w konsultacjach psychologicznych uczestnik musi posiadać dostęp do Internetu, a także komputer wyposażony w mikrofon i kamerę lub telefon komórkowy z tymi funkcjami (uczestnik musi być w stanie samodzielnie połączyć się z psychologiem online). Uczestnicy projektu zostaną dokładnie poinstruowani, jak skorzystać z konsultacji online poprzez platformę Webex Cisco.

Konsultacje psychologiczne prowadzi wykwalifikowany psycholog z uprawnieniami do wykonywania zawodu. Jest on zobowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej procesu terapii oraz wszelkich informacji otrzymanych od pacjenta.

Projekt trwa od grudnia 2020 r. do końca maja 2021 r. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Informujemy, że projekt otrzymał dofinansowanie na kontynuację pomocy psychologicznej. Konsultacje psychologiczne będą prowadzone od 1 czerwca 2021r. – 31 grudnia 2021r.

Konsultacje odbywają się w ramach projektu finansowanego ze środków PFRON związanego z działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych – wsparcie psychologiczne, przeciwdziałające negatywnym skutkom pandemii, w szczególności konsekwencjom zaniechania lub ograniczenia działań terapeutycznych.

Osoba przystępująca do projektu potwierdza, że jest osobą po przebytej amputacji. Udział w projekcie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu*.

Zapraszamy serdecznie!


* Regulamin uczestnictwa w projekcie

Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu
ul: Odrzańska 13/2, 30-408 Kraków
e-mail: centrum@znowuwbiegu.pl
tel: 609 915 005

pfron
Oceń ten wpis!
[Łącznie: 2 Średnia: 5]