Przejdź do treści

Seniorze, zadbaj o stopy! Bezpłatny program dla krakowian “Pielęgnacja i profilaktyka stóp PODOLOG 85+ oraz 70+ dla osób z niepełnosprawnościami”

pielęgnacja stóp u seniorów

Dobre wieści dla seniorów! Ruszyła kolejna odsłona miejskiego programu wsparcia “Pielęgnacja i profilaktyka stóp PODOLOG 85+ oraz 70+ dla osób z niepełnosprawnościami”. Mieszkańcy Krakowa od 85 roku życia (lub w wieku 70+ w przypadku osób z niepełnosprawnościami) mogą skorzystać z bezpłatnej diagnostyki i zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych stóp, świadczonych przez specjalistę podologa. Dla osób mających problem z poruszaniem się lub dojazdem istnieje możliwość zamówienia wizyty domowej.

To już druga edycja programu, w ramach którego w 2021 r. Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu przeprowadziło 152 godziny bezpłatnych konsultacji podologicznych. Od stycznia seniorzy po raz kolejny mogą skorzystać z pomocy specjalisty zajmującego się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich chorób, zmian i dolegliwości w obrębie stóp. 

W przypadku seniorów, z racji wieku oraz wielu chorób, które zmniejszają ich sprawność fizyczną, samodzielna pielęgnacja stóp może się okazać niemożliwa. Podolog po wstępnym badaniu pacjenta wykonuje pedicure medyczny lub niezbędny zabieg podologiczny, np. usuwanie odcisków, modzeli, zabieg na wrastające paznokcie, kurzajki (brodawki), pękające pięty, leczenie zmian grzybiczych czy profilaktykę stopy cukrzycowej. 

Zachęcamy seniorów, by w ramach projektu zgłosić się do profesjonalnego gabinetu podologicznego. Problemy w obrębie stóp mogą powodować ból i dyskomfort, a nawet trudności w poruszaniu się, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty, zanim się pogłębią – tłumaczy Nina Kłaput, specjalista podolog z ośrodka Znowu w Biegu.

Konsultacje są bezpłatne. Odbywają się w profesjonalnym gabinecie, który jest wyposażony w wysokiej klasy sprzęt podologiczny, w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu (ul. Odrzańska 13/2) przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Dla osób mających problem z poruszaniem się istnieje możliwość umówienia wizyty w domu pacjenta.

Zapisy dla seniorów odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00 pod nr tel. 609 915 005. Również wizytę domową należy wcześniej umówić telefonicznie.

Zadanie publiczne finansowane ze środków Miasta Krakowa.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Oceń ten wpis!
[Łącznie: 2 Średnia: 3]