Bezpłatna kompleksowa pomoc dla osób po amputacji – rozpoczynamy nowy projekt z PFRON

bezpłatna pomoc dla osób po amputacji

Mamy ważną informację dla osób po amputacji! Dzięki PFRON od teraz aż do 2024 r. będziemy realizować projekt kompleksowej opieki rehabilitacyjnej dla 135 pacjentów po amputacji (po 45 osób w każdym roku realizacji projektu). Dla uczestników przewidziano zajęcia rehabilitacyjne w naszym ośrodku, a także spotkania z psychologiem, dietetykiem czy doradcą zawodowym.

Nasz nowy program pod nazwą „Znowu w biegu – powrót do samodzielności po amputacji kończyny” ma na celu umożliwienie jego uczestnikom powrotu do niezależnego funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym. Pozwoli na to dedykowana, dostosowana do indywidualnych potrzeb, kompleksowa rehabilitacja i opieka specjalistów.

Pomoc dla osób po amputacji

Bazując na naszym doświadczeniu, związanym z pracą z osobami po amputacji, zaplanowaliśmy następujące formy wsparcia:

  1. Konsultacje psychotraumatologiczne,
  2. Konsultacje w zakresie przygotowania kikuta do protezowania (bandażowanie, hartowanie),
  3. Nauka chodu o protezie,
  4. Konsultacje dietetyczne,
  5. Treningi rehabilitacyjne (treningi stabilizacji),
  6. Terapia manualna (m.in. praca z blizną, przygotowanie kikuta do oprotezowania, niwelowanie skutków poruszania się o protezie),
  7. Coaching dot. powrotu do funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym.

Rehabilitacja oraz pozostałe elementy projektu przeprowadzane w naszym ośrodku są dla uczestników bezpłatne, należy jednak samodzielnie zorganizować pobyt w Krakowie na czas trwania stacjonarnej części programu (5 dni).

Każdy uczestnik projektu odbędzie zajęcia rehabilitacyjne oraz pierwsze spotkania ze specjalistami w naszym Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu przy ul. Odrzańskiej 13/2 w Krakowie. Kolejne konsultacje z dietetykiem, psychologiem czy doradcą zawodowym zostaną przeprowadzone online.

Uczestnikami projektu mogą być osoby po amputacji kończyny z całej Polski. Nabór beneficjentów ma charakter otwarty i będzie prowadzony aż do zakończenia projektu w 2024 r. Na zgłoszenia do pierwszej tury projektu czekamy do 31 grudnia 2021 r.

Projekt został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Regulamin projektu dostępny jest tutaj: Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

Formularz zgłoszeniowy do pobrania: Formularz zgłoszeniowy

Zapraszamy do udziału!

Oceń ten wpis!
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *