Przejdź do treści

Bezpłatna kompleksowa pomoc dla osób po amputacji – rozpoczynamy nową turę projektu z PFRON

bezpłatna pomoc dla osób po amputacji

Mamy ważną informację dla osób po amputacji! Projekt PFRON, trwa już od zeszłego roku, dlatego od kwietnia 2022 ruszamy z nową turą. Aż do 2024 r. będziemy realizować projekt kompleksowej opieki rehabilitacyjnej dla 135 pacjentów po amputacji (po 45 osób w każdym roku realizacji projektu). Dla uczestników przewidziano zajęcia rehabilitacyjne w naszym ośrodku, a także spotkania z psychologiem, dietetykiem czy doradcą zawodowym.

Informacje na temat projektu w 2023 roku dostępne są pod adresem: https://znowuwbiegu.pl/bezplatna-rehabilitacja-po-amputacji-2023/

Nasz nowy program pod nazwą „Znowu w biegu – powrót do samodzielności po amputacji kończyny” ma na celu umożliwienie jego uczestnikom powrotu do niezależnego funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym. Pozwoli na to dedykowana, dostosowana do indywidualnych potrzeb, kompleksowa rehabilitacja i opieka specjalistów.

Pomoc dla osób po amputacji

Bazując na naszym doświadczeniu, związanym z pracą z osobami po amputacji, zaplanowaliśmy następujące formy wsparcia:

  1. Konsultacje z psychologiem (pierwsza konsultacja psychologiczna podczas turnusu jest obligatoryjna).
  2. Konsultacje w zakresie przygotowania kikuta do protezowania (bandażowanie, hartowanie).
  3. Nauka chodu o protezie.
  4. Konsultacje z doradcą zawodowym.
  5. Konsultacje dietetyczne.
  6. Drenaż limfatyczny.
  7. Treningi rehabilitacyjne (treningi stabilizacji).
  8. Terapia manualna (m.in. praca z blizną, przygotowanie kikuta do oprotezowania, niwelowanie skutków poruszania się o protezie).

Rehabilitacja oraz pozostałe elementy projektu przeprowadzane w naszym ośrodku są dla uczestników bezpłatne, należy jednak samodzielnie zorganizować pobyt w Krakowie na czas trwania stacjonarnej części programu (5 dni).

Każdy uczestnik projektu odbędzie zajęcia rehabilitacyjne oraz pierwsze spotkania ze specjalistami w naszym Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu przy ul. Odrzańskiej 13/2 w Krakowie. Kolejne konsultacje z dietetykiem, psychologiem czy doradcą zawodowym zostaną przeprowadzone wg preferencji beneficjenta online lub stacjonarnie.

Uczestnikami projektu mogą być osoby po amputacji kończyny z całej Polski. Nabór beneficjentów ma charakter otwarty i będzie prowadzony aż do zakończenia projektu w 2024 r. Na zgłoszenia do drugiej tury projektu czekamy do 31 grudnia 2022 r.

Projekt został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Dokumenty do pobrania:

Zapraszamy do udziału!

pfron
Oceń ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 4]