Przejdź do treści

Bezpłatna rehabilitacja po mastektomii 2023 – przyjmujemy wnioski!

różowa wstążka

Z przyjemnością informujemy, że w 2023 r. w naszym Centrum kontynuujemy projekt “Oswojenie po mastektomii – pomoc w powrocie do aktywności i kobiecości”, dzięki któremu kompleksowe wsparcie otrzymują bezpłatnie osoby po amputacji piersi. Pomoc obejmuje rehabilitację i konsultacje ze specjalistami. Zapraszamy do składania wniosków!

Program rozpoczęliśmy w lipcu ubiegłego roku i od tej pory jego beneficjentki skorzystały łącznie z 144 h konsultacji psychologicznych, 111 h konsultacji dietetycznych, 26 h treningów rehabilitacyjnych, 140 h konsultacji fizjoterapeutycznych, 10 h zajęć jogi oraz 13 h doradztwa zawodowego. 

Projekt kompleksowego wsparcia po mastektomii ma charakter ogólnopolski, a dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, udział jest bezpłatny. W 2023 roku z programu mogą skorzystać aż 24 osoby po amputacji piersi.

Uczestniczkom zapewnimy kompleksowe wsparcie: zajęcia rehabilitacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb, opiekę specjalistów: psychologa oraz dietetyka, a także dodatkowe aktywności, m.in. zajęcia jogi oraz zwiedzanie Krakowa. W programie również spotkania z doradcą zawodowym, który może pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy po chorobie. 

Projekt realizowany będzie w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu przy ul. Odrzańskiej 13 lok. 2 w Krakowie.

Wnioski do projektu mogą składać osoby po mastektomii (całościowej lub oszczędzającej) z całej Polski. Oferujemy wsparcie ambulatoryjne (dla osób z Krakowa) oraz tygodniowe turnusy rehabilitacyjne (możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania na noclegi oraz wyżywienie). 

Więcej szczegółów na temat projektu można uzyskać, dzwoniąc na numer 609 915 005 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.

Zgłoszenia

Wnioski przyjmowane są w sposób ciągły. Aby wziąć udział w projekcie należy prawidłowo wypełnić i podpisać Wniosek, Formularz Zgłoszeniowy oraz zaakceptować postanowienia Regulaminu. Dokumenty należy wysłać lub dostarczyć do Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, ul. Odrzańska 13 lok. 2, 30-408 Kraków. Do wniosków należy dołączyć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz dokumentację medyczną.

Dokumenty do pobrania:

__________

Projekt “Oswojenie po mastektomii – pomoc w powrocie do aktywności i kobiecości” sfinansowany został dzięki Narodowemu Instytutowi Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Dofinansowanie uzyskane na podstawie RZĄDOWEGO PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH NA LATA 2021-2030 NOWEFIO – EDYCJA 2022 – PRIORYTETY 2-4.

Oceń ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]