Przejdź do treści

Bezpłatne kompleksowe wsparcie po mastektomii – ruszamy z nowym projektem!

wsparcie po mastektomii

Z przyjemnością informujemy, że 1 lipca rozpoczynamy nowy projekt “Oswojenie po mastektomii – pomoc w powrocie do aktywności i kobiecości”, dzięki któremu wsparcie w naszym Centrum otrzymają bezpłatnie osoby po amputacji piersi. W czasie trzech lat trwania projektu pomożemy łącznie 72 beneficjentkom.

Informacje na temat projektu w roku 2023 dostępne są na stronie: https://znowuwbiegu.pl/bezplatna-rehabilitacja-po-mastektomii-2023/

Projekt kompleksowego wsparcia po mastektomii ma charakter ogólnopolski, a dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, udział jest bezpłatny. W tym roku z programu mogą skorzystać aż 24 osoby po amputacji piersi.

Uczestniczkom zapewnimy kompleksowe wsparcie: zajęcia rehabilitacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb, opiekę specjalistów: psychologa oraz dietetyka, a także dodatkowe aktywności, m.in. zajęcia jogi oraz zwiedzanie Krakowa. W programie również spotkania z doradcą zawodowym, który może pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy po chorobie. 

Projekt realizowany będzie w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu przy ul. Odrzańskiej 13 lok. 2 w Krakowie.

Wnioski do projektu mogą składać osoby po mastektomii (całościowej lub oszczędzającej) z całej Polski. Oferujemy wsparcie ambulatoryjne (dla osób z Krakowa) oraz tygodniowe turnusy rehabilitacyjne (możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania na noclegi oraz wyżywienie). Pierwsze pacjentki będą mogły rozpocząć rehabilitację już w połowie lipca 2022 r. 

Więcej szczegółów na temat projektu można uzyskać, dzwoniąc na numer 609 915 005 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.

Zgłoszenia

Nabór wniosków rozpoczyna się 1 lipca 2022 r. Aby wziąć udział w projekcie należy prawidłowo wypełnić i podpisać Wniosek, Formularz Zgłoszeniowy oraz zaakceptować postanowienia Regulaminu. Dokumenty należy wysłać lub dostarczyć do Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, ul. Odrzańska 13 lok. 2, 30-408 Kraków. Do wniosków należy dołączyć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz dokumentację medyczną.

Dokumenty do pobrania: 

__________

Projekt “Oswojenie po mastektomii – pomoc w powrocie do aktywności i kobiecości” sfinansowany został dzięki Narodowemu Instytutowi Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Dofinansowanie uzyskane na podstawie RZĄDOWEGO PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH NA LATA 2021-2030 NOWEFIO – EDYCJA 2022 – PRIORYTETY 2-4.

Oceń ten wpis!
[Łącznie: 5 Średnia: 4]