Przejdź do treści

Ćwiczymy w domu!

  • Trening
Proste ćwiczenia w domu

Z powodu aktualnej sytuacji musisz pozostać w domu? Nie szkodzi, nie pozwolimy Ci się nudzić! Zapraszamy na kolejne domowe ćwiczenia przygotowane przez naszą fizjoterapeutkę dr Agnieszkę Wnuk-Scardaccione.

Proste ćwiczenia w domu, które możesz wykonać sam!

„Wesoła trójka” to 3 ćwiczenia w domu na jedną nogę, które potem wykonasz na drugą stronę.

  1. Połóż się na boku. Staraj się utrzymać ciało w jednej linii. Następnie unieś w górę jedną wyprostowaną w kolanie nogę. Trzymaj palce zadarte do siebie. Szybciej w górę i powoli w dół. 10 razy na prawą nogę.
  2. Pozycja wyjściowa jak poprzednio. Tą sama nogą wykonaj 10 dużych kółek. Kontroluj swoją pozycję. Pamiętaj, że ruszać ma się tylko nogą, a nie całe ciało.
  3. Pozycja wyjściowa jak poprzednio. Unieś nogę na podłoże i przyciągnij kolano do klatki piersiowej a następnie wyprostuj w kolanie. Nie odkładaj na podłoże, wykonaj 10 powtórzeń.

Teraz powtórz trening w domu „wesołą trójkę” na drugą lewą nogę.

  1. Wykończ pośladek „żabką”. Połóż się na boku, ugnij nogi w kolanach. Następnie stopy pozostaw razem i oderwij kolano górnej nogi. Staraj się nie rotować bioder w tył. Ręką na biodrze pozwoli kontrolować ten ruch. Zrób 20 powtórzeń na jedną stronę, zmień stronę i 20 powtórzeń na drugą.
  2. Wstań i zrób zakrok lewą nogą za prawą nogę (tak jak na filmiku), biodra utrzymuj skierowane przed siebie i ugnij nogi. Powoli w dół (dopóki jest to komfortowe) i powoli w górę. 15 powtórzeń na każdą stronę.

Teraz już wiesz jak ćwiczyć w domu! Pamiętaj o regularnym wykonywaniu ćwiczeń. Zachęć do aktywności pozostałych członków rodziny.

Sprawdź też turnusy rehabilitacyjne w naszych Centrum.

Oceń ten wpis!
[Łącznie: 0 Średnia: 0]