Z przyjemnością informujemy, że w lipcu i sierpniu osoby po amputacji będą mogły odbyć w naszym Centrum bezpłatne turnusy rehabilitacyjne. W ramach programu każdy z 15 uczestników wykorzysta 6 godzin online, w formie konsultacji i treningów ze specjalistami. Projekt finansowany jest ze środków NIW-CRSO.
Dzięki realizacji turnusów online, osoby po amputacji mają możliwość odbycia rehabilitacji w sposób bezpieczny, we własnym domu. Każdy pacjent weźmie udział w minimum jednej godzinnej sesji konsultacyjnej z fizjoterapeutą specjalizującym się w rehabilitacji po amputacji. Pozwoli ona zebrać wywiad i określić potrzeby pacjenta w zakresie rehabilitacji. Chętni będą mogli odbyć dodatkową rozmowę ze specjalistą w zakresie protetyki i nauki chodu o protezie.
Turnusy rehabilitacyjne online – szczegóły
– Po pierwszej konsultacji dla każdego uczestnika programu zostaną przygotowane indywidualnie dobrane treningi rehabilitacyjne uwzględniające wszelkie ograniczenia. Zajęcia będą prowadzone na żywo, czas trwania pojedynczej sesji to 1 godzina. Termin takiego wideo-spotkania będzie ustalony z każdym indywidualnie – tłumaczy Agnieszka Wnuk-Scardaccione, kierownik zespołu fizjoterapeutów Centrum Znowu w Biegu.
10 chętnych osób będzie mogło skorzystać również z godzinnej konsultacji z psychotraumatologiem. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dostęp do wykładów dotyczących fizjoterapii, dietetyki oraz psychologii, przygotowanych w formie wideo specjalnie dla pacjentów po amputacjach. Będzie można obejrzeć je w dowolnym czasie.
– Po zakończeniu turnusu i zrealizowaniu wszystkich zadań, pacjenci otrzymają pocztą opis przeprowadzonych zajęć (wywiad, opis ćwiczeń) i zalecenia do dalszej samodzielnej pracy – dodaje Agnieszka Wnuk-Scardaccione.
Zapisy do udziału w projekcie prowadzone są wyłącznie pod nr telefonu 609 915 005 od 25 czerwca 2020 r. Uczestnicy muszą posiadać urządzenie z dostępem do internetu, za pomocą którego połączą się ze specjalistami. Pacjenci zobowiązani są do wykorzystania całości turnusu (6 godzin) w terminie do 31 sierpnia. O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.
Zadanie jest finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania Skutkom COVID-19”