Przejdź do treści

Listopad Znowu w Biegu!

turnusy rehabilitacyjne po amputacji

W listopadzie mieliśmy przyjemność zorganizować dwa turnusy rehabilitacyjne dla osób po amputacji kończyn. W terminie od 13 do 16 listopada gościliśmy dwóch Panów: Edwarda, który przyjechał do nas z województwa podkarpackiego oraz Józefa, który przyjechał na tygodniowy turnus rehabilitacyjny do Krakowa aż z województwa pomorskiego.

W terminie od 27 listopada do 1 grudnia naszymi beneficjentami byli: Pani Beata, która przyjechała do nas z Warszawy oraz Pan Jerzy z Sieradza, który odwiedził nas już po raz trzeci.

W dniach 27-28 listopada wzięliśmy udział w inFestiwalu organizowanym przez PFRON Oddział Małopolski. Podczas tego wydarzenia opowiedzieliśmy o projekcie OWiT a także innowacyjnych technologiach asystujących.

Dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego

Jak zostać zakwalifikowanym do udziału w tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym dla osób po amputacji w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu?

Turnusy w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu są bezpłatne dzięki współfinansowaniu ich przez Fundację Poland Business Run oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych.

Aby otrzymać dofinansowanie należy wypełnić dwa wnioski: wniosek o udzielenie pomocy Fundacji Poland Business Run oraz Formularz zgłoszeniowy PFRON. Do tych dokumentów należy załączyć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności a także najistotniejszą dokumentację medyczną.

Po uzupełnieniu oraz odesłaniu wniosków na adres: ulica Odrzańska 13 lok.2, 30-408 Kraków, należy czekać na decyzję komisji. Po otrzymaniu akceptacji należy wybrać termin turnusu.

W ramach turnusów dla osób po amputacji odbywają się terapie manualne, treningi rehabilitacyjny, przygotowanie do oprotezowania, nauki chodu o protezie a także konsultacje z psychologiem, dietetykiem oraz doradztwo zawodowe.

Dla osób z Krakowa oraz okolic oferujemy bezpłatną ambulatoryjną rehabilitacje oraz konsultacje specjalistyczne dzięki środkom z PFRON, Fundacji Poland Business Run oraz Ośrodka Wsparcia i Testów.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu pod poniżej wymienionymi numerami:

Dział Wsparcia Fundacji Poland Business Run: 504 458 979
Fundacja Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu: 609 915 005
Ośrodek Wsparcia i Testów: 793 279 253

W listopadzie w ramach OWiT odbyło się 119 godzin konsultacji z fizjoterapeutą dla osób z niepełnosprawnością.

Obyło się 17 treningów dla seniorów finansowanych ze środków Urzędu Miasta Krakowa oraz 16 konsultacji podologicznych oraz 5 wizyt domowych dla seniorów powyżej 70 roku życia z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności lub powyżej 85 roku życia.

Oceń ten wpis!
[Łącznie: 0 Średnia: 0]