Przejdź do treści

BASE CAMP 2022 – obóz nauki chodu dla osób po amputacji już we wrześniu!

nauka chodu - base camp

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 15–18 września w Krakowie odbędzie się organizowany przez nas Base Camp 2022, czyli obóz nauki chodu dla osób po amputacji kończyny dolnej. W wydarzeniu będzie uczestniczyć łącznie 6 beneficjentów, udział jest bezpłatny. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń osoby z całej Polski. 

Wydarzenie przeznaczone jest dla osób po amputacji kończyny dolnej na poziomie uda, które poruszają się na protezie. Oprócz rehabilitacji i zajęć ze specjalistami, zapewniamy nocleg i wyżywienie w Centrum Psychoonkologii UNICORN (ul. Zielony Dół 4, Kraków)

Podczas obozu wielodyscyplinarny zespół specjalistów pomoże uczestnikom przezwyciężyć lęk przed kolejnym krokiem i wypracować prawidłowy wzorzec chodu. Protetycy, fizjoterapeuci oraz psycholog ocenią sprawność i problemy uczestników, by wspólnie znaleźć sposób na poprawę ekonomii, pewności i szybkości chodu.

Rozpoczniemy od indywidualnych wywiadów z każdym uczestnikiem, by jak najlepiej wykorzystać każdą godzinę obozu. Współpracujący z nami specjaliści opowiedzą o zaopatrzeniu protetycznym, wzorcowej rehabilitacji osób po amputacji czy sporcie adaptowanym. Pod kątem fizjoterapii zaplanowaliśmy ocenę blizny oraz treningi, zarówno z protezą, jak i bez niej. W programie są również zajęcia z psychologiem, joga czy lekcje siatkówki na siedząco, nie zabraknie też czasu na integrację uczestników – tłumaczy dr Agnieszka Wnuk-Scardaccione, kierownik zespołu fizjoterapeutów Centrum Znowu w Biegu.

Szczegółowy plan obozu dostępny jest tutaj [PDF].

Aby dokonać zgłoszenia na obóz, należy prawidłowo wypełnić i podpisać Formularz Zgłoszeniowy [PDF] i przesłać go na adres: 

Fundacja Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu

ul. Odrzańska 13 lok. 2

30-408 Kraków

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia: 2 września 2022 r., obowiązuje data stempla pocztowego. Nadesłane dokumenty oceni komisja, biorąc pod uwagę stan zdrowia oraz potrzeby zgłoszonych osób.

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu i Fundację Poland Business Run. Projekt został dofinansowany ze środków State Street Foundation.

Dokumenty do pobrania:

Oceń ten wpis!
[Łącznie: 0 Średnia: 0]