Forum Amputacji. Konferencja naukowo-szkoleniowa już w marcu w Krakowie

Forum amputacji

16 i 17 marca zapraszamy do Krakowa, gdzie odbędzie się I Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Amputacje – wyzwania i rzeczywistość XXI wieku”. Podczas spotkania specjalistów przewidywane są cztery sesje tematyczne, analiza wybranych przypadków medycznych oraz szkolenia praktyczne. Rejestracja uczestników trwa!

Wypadki komunikacyjne, choroby nowotworowe i schorzenia układów wewnętrznych, a także stopa cukrzycowa to niektóre z przyczyn usunięcia narządów lub ich części. Polska wciąż znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą amputacji, gdy tymczasem na zachodzie przeprowadza się je coraz rzadziej.

Forum Amputacji – szczegóły dotyczące konferencji

Problem podejmie 16 i 17 marca pierwsze Forum Amputacji podczas konferencji „Amputacje – wyzwania i rzeczywistość XXI wieku”, która odbędzie się w Hotelu Galaxy w Krakowie. Spotkanie organizowane jest z inicjatywy naszego Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, jedynego w Polsce ośrodka specjalizującego się w rehabilitacji osób po amputacji, oraz Fundacji Poland Business Run, skupionej na pomocy tej grupie.
– Pomoc pacjentom po amputacji wymaga współdziałania zespołu różnych specjalistów. Fizjoterapeuci, lekarze, pielęgniarki, protetycy, terapeuci zajęciowi czy psycholodzy ciągle doskonalą swoją wiedzę, umiejętności i warsztat pracy, a następnie łączą siły, aby szukać nowych i doskonalszych form działania. Wszystko po to, aby w rzeczywistości XXI wieku, gdzie wciąż dokonuje się zbyt dużo amputacji, podjąć wyzwanie poprawy jakości życia pacjentów – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Amputacje z powodu martwicy, zespołu stopy cukrzycowej oraz urazów, a także psychiczne konsekwencje tego zabiegu, proces protezowania czy terapia trudno gojących się ran, to niektóre tematy, które zostaną podjęte w czasie spotkania specjalistów. Kolejny blok tematyczny na I Forum Amputacji, to fizjoterapia i praca z pacjentem po amputacji, terapia lustrzana i reedukacja chodu.
W ramach Forum Amputacji odbędą się również dwie sesje szkoleniowe. Sławomir Szczupacki, fizjoterapeuta, dyplomowany podolog, który sam stracił nogę i od lat porusza się o protezie przedstawi temat “Treningu stabilizacji głębokiej u osób po amputacji”. Z kolei szkolenie z “Nauki chodu z zaopatrzeniem ortopedycznym” poprowadzi Lisan Scheepers – fizjoterapeutka, specjalizująca się w rehabilitacji osób po amputacji, specjalistka w zakresie zaopatrzenia ortopedycznego i nauki chodu w Akademii Ossura.

Mamy nadzieję, że Konferencja Forum Amputacji stanie się wydarzeniem cyklicznym! W czasie spotkania w Krakowie zostanie przedstawiona tematyka kolejnej konferencji.

Szczegóły i zgłoszenia dostępne są na stronie: www.forumamputacji.pl

Oceń ten wpis!
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *