Przejdź do treści

Psychika pacjenta po amputacji. Zapisz się na szkolenie w ramach Forum Amputacji 2022!

15 października zapraszamy do Krakowa na część szkoleniową konferencji Forum Amputacji: “Sytuacja psychologiczna osoby po amputacji części ciała”. Ta wiedza przyda się każdej osobie, która opiekuje się lub w swojej pracy ma do czynienia z pacjentem po amputacji kończyny.

Szkolenie szczególnie polecamy:

  • technikom ortopedom
  • fizjoterapeutom
  • lekarzom i pielęgniarkom
  • rodzinie i opiekunom osób po amputacji

Biorąc udział w wydarzeniu, otrzymasz:

  • wiedzę na temat tego, co przeżywa i czego może potrzebować osoba po amputacji,
  • informacje poparte wiedzą psychologiczną oraz praktyką kliniczną,
  • wskazówki praktyczne, które pomogą w kontakcie z osobą po amputacji,
  • przykłady dobrych praktyk w pracy z pacjentami po amputacji oraz ich rodzinami, zarówno na etapie hospitalizacji, jak również w dalszym przebiegu procesu powrotu do codzienności.

Szkolenie z zakresu psychotraumatologii poprowadzi dr Urszula Horwath.

Aktualnie brakuje łatwo dostępnej wiedzy oraz wsparcia systemowego, które pomogłoby specjalistom oraz samym pacjentom i ich rodzinom w oswajaniu doświadczenia amputacji oraz zmian, jakie zabieg wnosi w ich życie. Szkolenie, które przeprowadzę w ramach Forum Amputacji, to garść praktycznych informacji, popartych wiedzą psychologiczną oraz praktyką kliniczną, które pomogą uczestnikom w zrozumieniu tego, czego może potrzebować osoba po amputacji w adaptacji do nowej sytuacji i w przebiegu zaprotezowania, oraz jak budować wspierającą i pomocną relację z osobą po amputacji – komentuje dr Urszula Horwath.

Prowadząca szkolenie

Dr Urszula Horwath – doktor nauk o zdrowiu, psycholog, specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP. W swojej codziennej praktyce klinicznej zajmuje się diagnozą psychologiczną oraz psychoterapią indywidualną osób, które przeżyły sytuacje kryzysowe i traumatyczne, m.in. adaptują się do niepełnosprawności nabytej w wyniku choroby czy urazu. Posiada długoletnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi, seniorami oraz osobami po amputacji części ciała w przebiegu adaptacji do nowej sytuacji życiowej.

Forum Amputacji odbędzie się w Hotelu Galaxy w Krakowie. 14 października odbędzie się bezpłatna konferencja. 15 października planowane jest szkolenie z zakresu psychotraumatologii, na które obowiązują bilety wstępu, dostępne do zakupu online.

W przypadku chęci uczestnictwa należy dokonać rejestracji poprzez stronę: www.forumamputacji.pl.

Więcej o szkoleniu: https://www.forumamputacji.pl/szkolenie-psychotraumatologia/

Organizatorzy: Fundacja Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, Fundacja Poland Business Run

Oceń ten wpis!
[Łącznie: 0 Średnia: 0]