Przejdź do treści

IV Forum Amputacji w październiku w Krakowie

Forum Amputacji

W Krakowie w dniach 13-14 października odbędzie się IV Forum Amputacji, konferencja naukowo-szkoleniowa, poświęcona w całości zagadnieniom związanym z kompleksową opieką nad osobami po amputacji. Hasło tegorocznej edycji to “Kobieta po amputacji”.

13 października zaplanowana została bezpłatna konferencja, podczas której temat amputacji podejmą w formie wykładów najlepsi specjaliści. Kolejnego dnia odbędzie się towarzyszące Forum Amputacji szkolenie “Praca z blizną po amputacji”. W nadchodzącej edycji oprócz amputacji kończyn, zostanie podjęty również temat mastektomii i profilaktyki raka piersi. 

Wydarzenie skierowane jest do szerokiej grupy: lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, techników ortopedów, psychologów, studentów i innych grup zawodowych, które w swojej pracy mają lub będą mieli do czynienia z pacjentami po zabiegu amputacji. W roli prelegentów wystąpią wybitni specjaliści z Polski i zagranicy, którzy zapewnią wysoką jakość merytoryczną konferencji. 

W planie Forum Amputacji szereg ciekawych i merytorycznych wykładów m.in. lekarzy, protetyków, psychologa. Poruszymy tematykę związaną z leczeniem onkologicznym, osteointegracją, problemami skóry w obrębie kikuta, protezami kończyn górnych oraz kobiecym amp futbolem. Będziemy gościć wspaniałych prelegentów z Holandii, Ukrainy oraz połączymy się z reprezentantką ośrodka dla weteranów po amputacji z USA. Zwieńczeniem Forum będzie w tym roku debata, w której zaproszone gościnie opowiedzą swoją kobiecą historię amputacji – komentuje dr Agnieszka Wnuk-Scardaccione z Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, kierowniczka merytoryczna konferencji.

Wydarzenie odbędzie się w Aparthotelu Lwowska 1 w Krakowie. Za przygotowanie konferencji odpowiadają Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu oraz Fundacja Poland Business Run, organizacje skupione na wsparciu osób po amputacji i mastektomii.

Program Forum Amputacji, a także rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie: www.forumamputacji.pl.

Oceń ten wpis!
[Łącznie: 0 Średnia: 0]