Przejdź do treści

BASE CAMP 2023 – obóz nauki chodu dla osób po amputacji już we wrześniu!

obóz nauki chodu

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 14–17 września w Gdańsku odbędzie się organizowany przez nas Base Camp 2023, czyli obóz nauki chodu dla osób po amputacji kończyny dolnej na poziomie podudzia. W wydarzeniu będzie uczestniczyć łącznie 8 beneficjentów, udział jest bezpłatny. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń osoby z całej Polski.

Wydarzenie przeznaczone jest dla osób po amputacji kończyny dolnej na poziomie podudzia, które poruszają się na protezie. Oprócz rehabilitacji i zajęć ze specjalistami, zapewniamy nocleg i wyżywienie w ARCHE Dwór Uphagena w Gdańsku przy ul. Prof. Kieturakisa 1.

Podczas obozu wielodyscyplinarny zespół specjalistów pomoże uczestnikom przezwyciężyć lęk przed kolejnym krokiem i wypracować prawidłowy wzorzec chodu. Protetycy, fizjoterapeuci oraz psycholog ocenią sprawność i problemy uczestników, by wspólnie znaleźć sposób na poprawę ekonomi, pewności i szybkości chodu.

Rozpoczniemy od indywidualnych wywiadów z każdym uczestnikiem, by jak najlepiej wykorzystać każdą godzinę obozu. Współpracujący z nami specjaliści opowiedzą o zaopatrzeniu protetycznym, wzorcowej rehabilitacji osób po amputacji czy sporcie adaptowanym. Pod kątem fizjoterapii zaplanowaliśmy ocenę blizny oraz treningi, zarówno z protezą, jak i bez niej. W programie są również zajęcia z psychologiem, zajęcia na basenie, nie zabraknie też czasu na integrację uczestników – tłumaczy dr Agnieszka Wnuk-Scardaccione, kierownik zespołu fizjoterapeutów Centrum Znowu w Biegu.

Szczegółowy plan obozu dostępny jest tutaj.

Aby dokonać zgłoszenia na obóz, należy prawidłowo wypełnić i podpisać Formularz Zgłoszeniowy i przesłać go na adres:

Fundacja Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu

ul. Odrzańska 13 lok. 2

30-408 Kraków

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia: 16 sierpnia 2023 r., obowiązuje data stempla pocztowego. Nadesłane dokumenty oceni komisja, biorąc pod uwagę stan zdrowia oraz potrzeby zgłoszonych osób.

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu i Fundację Poland Business Run.

Dokumenty do pobrania:

Oceń ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]
Tagi: