Przejdź do treści

12 grudnia zapraszamy na Dzień Otwarty naszego Centrum!

Dzień Otwarty w Centrum Rehabilitacji

W grudniu nasze centrum świętuje drugie urodziny! Z tej okazji zapraszamy wszystkich na wyjątkowy Dzień Otwarty online, podczas którego będziemy dzielić się naszą wiedzą, pasją i doświadczeniem. Chcemy tym samym podziękować wszystkim pacjentom, którzy już nas znają, i dać się poznać tym, którzy jeszcze u nas nie byli.

Z powodu sytuacji epidemiologicznej, zdecydowaliśmy się zorganizować to wydarzenie online i w całości bezpłatnie. Przygotowaliśmy dzień pełen wrażeń i niespodzianek.

Część wykładowa to mieszanka wiedzy i doświadczenia zespołu naszego Centrum i współpracujących z nami specjalistów. Opowiemy, jaka dawka ruchu jest odpowiednia dla zdrowia, jak zacząć przygodę z ćwiczeniami fizycznymi i jakie dolegliwości powinny skłonić nas do wizyty u specjalisty. Wśród wykładowców nie zabraknie podologa oraz psychologa, a wykład na temat mięśni dna miednicy przybliży specyfikę pracy fizjoterapeuty uroginekologicznego.

Część praktyczna Dnia Otwartego w Centrum rehabilitacji Znowu w Biegu będzie miała formę treningów na żywo, które będą okazją do zaprezentowania zestawów ćwiczeń. Część ogólnousprawniająca, która pozwoli nauczyć się prostej sekwencji ruchów pobudzających ciało po przebudzeniu, to idealna propozycja dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie wytrenowania. Instruktaż wykonania prawidłowej rozgrzewki i wyciszenia organizmu po wysiłku przygotowaliśmy dla osób, które planują rozpoczęcie treningów biegowych lub rowerowych.

W ostatniej części skupimy się na pracy z pacjentem po amputacji, przedstawimy działalność naszego Centrum w tym zakresie i odpowiemy na wszelkie pytania.

Bądźcie z nami 12 grudnia na naszym profilu na Facebooku oraz YouTube!

Plan Dnia Otwartego Centrum rehabilitacji Znowu w Biegu

9:00-9:30

„Mięśnie dna miednicy – tajemniczy ogród doświadczeń” (wykład fizjoterapeutki dr Agnieszki Wnuk-Scardaccione)

9:40-10:10

Trening na żywo na dobry początek dnia (fizjoterapeutka Małgorzata Domańska)

10:20-10:50

„Kto i z jakimi problemami powinien zwrócić się do podologa?” (wykład podologa Julity Szczepanik–Malik)

11:00-11:30

Prawidłowa rozgrzewka przed ćwiczeniami – instruktaż (fizjoterapeuta Jakub Okruch)

Wyciszenie ciała i mięśni po treningu – instruktaż (fizjoterapeuta Jakub Okruch)

11:40-12:10

„Kiedy warto wybrać się do fizjoterapeuty, a kiedy lepiej udać się prosto do lekarza?” (wykład fizjoterapeutki Karoliny Świątek)

12:20-12:50

Ćwiczenia dla osób siedzących przy biurku, prawidłowa pozycja siedzącą podczas pracy zdalnej. (fizjoterapeutka Karolina Świątek)

12:50-13:20

Czat z fizjoterapeutą z możliwością zadawania pytań

13:30-14:00

„Psychologiczne korzyści z aktywności fizycznej” (wykład psycholog Urszuli Horwath)

14:10-14:40

Jak pomagamy osobom po amputacji? Przykładowe ćwiczenia i czat z fizjoterapeutami (dr Agnieszka Wnuk-Scardaccione/ Sławomir Szczupacki)

Zapraszamy serdecznie!
Zespół Rehabilitacji Centrum Znowu w Biegu

Oceń ten wpis!
[Łącznie: 0 Średnia: 0]